wtorek, 10 listopada 2015

Oracle wprowadza na rynek nową maszynę bazodanową Oracle Exadata

Oracle ogłosił dostępność maszyny bazodanowej Oracle Exadata X5-8, najnowszego elementu rodziny systemów programowo-sprzętowych X5. 

Oracle Exadata X5-8 to doskonałe rozwiązanie do obsługi baz danych działających w pamięci, wielkich hurtowni danych lub systemów OLTP wymagających dużych obciążeń. Maszyna Oracle Exadata X5-8 zapewniająca dużą moc obliczeniową, pamięć masową i pojemność pamięci została opracowana z myślą o inicjatywach w zakresie baz danych w chmurach prywatnych na wielką skalę i umożliwia konsolidację dużej liczby baz danych o zróżnicowanych obciążeniach w jednym systemie Exadata, co znacznie zmniejsza koszty operacyjne i koszty zarządzania.

Kluczowe cechy tej wersji sprzętowej to m.in.:
·  Nowy serwer baz danych: w nowej wersji 8-gniazdowe serwery bazy danych zostały wyposażone w najnowsze i najszybsze 18-rdzeniowe procesory Intel E7-8895 v3, co daje łącznie 144 rdzenie na serwer bazy danych. Dodatkowe rdzenie oraz zaktualizowana architektura zwiększają wydajność nawet o 25%. 
·  Podwójna pojemność serwera pamięci masowej: Serwery storage o dużej pojemności, stanowiące część maszyny bazodanowej Oracle Exadata X5-8, są wyposażone w dyski SAS3 8TB, które zapewniają podwójną pojemność pamięci masowej w porównaniu z poprzednią generacją (X4-8). 

Systemy Exadata charakteryzują się wyjątkowymi możliwościami, które znacznie zwiększają wydajność baz danych, a jednocześnie obniżają koszty. Maszyna Oracle Exadata X5-8 jest dostarczana razem z najnowszą wersją oprogramowania Oracle Exadata (12.1.2.2.0), udostępniającą następujące nowe możliwości:
·  obsługa protokołu IPv6 dla sieci Ethernet,
·  prostsze zarządzanie i większe bezpieczeństwo dzięki ExaCLI,
·  lepsze statystyki w zakresie pamięci masowej Exadata w raportach AWR,
·  ulepszenia w zakresie odwrotnego przenoszenia zadań (reverse offload),
·  wyższa wydajność i dostępność.

Informacje dodatkowe
Oracle Exadata Database Machine
Datasheet: Exadata Database Machine X5-8
Oracle Engineered Systems

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz