piątek, 29 stycznia 2016

Najważniejsze wyzwania dla CIO w 2016, cz. 3

Bob Evans, wiceprezes Korporacji Oracle ds. komunikacji

Ostatnia część listy najważniejszych wyzwań strategicznych dla dyrektorów IT w 2016, którą przygotował Bob Evans, wybitny komentator i felietonista, szef Działu Komunikacji Oracle Corp. 
Przekształcenie tradycyjnych koncepcji dotyczących tego, co robimy. Pojawiły się już cyfrowo aktywowane półki w sklepach detalicznych, inteligentne czujniki rewolucjonizujące serwis prewencyjny, czujniki w lekach, samochody samosterujące, inteligentne ubrania i wiele więcej. Dyrektorzy IT powinni podważać obiegowe opinie, pokazując, co już stało się rzeczywistością, i co nowego jeszcze jest możliwe.
Przekształcanie relacji z klientami. Klienci często chcą czegoś zupełnie innego niż to, do czego są przyzwyczajone przedsiębiorstwa i co jest dla nich wygodne. W 2016 roku dyrektorzy ds. informatycznych muszą pomóc w przezwyciężeniu tych rozbieżności i budowie relacji ukierunkowanych na klienta.
Przekształcenie decyzji z intuicyjnych na oparte na danych. Przedsiębiorstwa dysponują obecnie ogromnymi ilościami danych. Dyrektorzy IT mają doskonałą okazję do tego, aby wspólnie z liderami innych działów wydobywać korzyści z tych danych oraz czerpać z nich praktyczną wiedzę w czasie rzeczywistym, która zapewni sukces przedsiębiorstwu, jego pracownikom oraz klientom.
Szybsza likwidacja pułapki budżetowej 80/20 dzięki przetwarzaniu w chmurze. Przed nadejściem przetwarzania w chmurze największym wrogiem dyrektora ds. informatycznych było to, że ok. 80% budżetu informatycznego trzeba było przeznaczyć na serwis i integrację nieprzynoszące dużej wartości biznesowej. Ponieważ przetwarzanie w chmurze przerzuciło te zadania na dostawców chmury, dyrektorzy ds. informatycznych dysponują teraz dodatkowymi środkami, które mogą wydać na projekty ukierunkowane na rozwój i zaangażowanie klientów. 
Szybsze zapewnienie światowej klasy bezpieczeństwa w sieci. Tradycyjny model działania infrastruktury informatycznej był koszmarem z punktu widzenia bezpieczeństwa, ponieważ środowiska informatyczne składały się z wielu komponentów skleconych w jedną całość, a każdy z nich wymagał osobnych protokołów bezpieczeństwa. Dzięki chmurze dyrektorzy ds. informatycznych mogą zmienić ten model zawierający tysiące potencjalnych luk w zabezpieczeniach na jeden kompleksowy, jednolity stos rozwiązań w zakresie cyberbezpieczeństwa, utrzymywany przez dostawcę chmury. 

Na zakończenie chciałbym życzyć wszystkim dyrektorom IT, aby rok 2016 był pełen osiągnięć, emocji, zaangażowania i sukcesów. Mam nadzieję, że będziecie mogli wykorzystać Wasze możliwości w zakresie tworzenia, promowania, transformacji i akceleracji w sposób, który zachwyci Waszych klientów oraz przyniesie wiele szans i sukcesów dla Was i Waszych kolegów!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz