środa, 17 lutego 2016

Rozstrzygnięcie konkursu BIHAPI

Dzisiaj, podczas uroczystej gali w Krakowie poznamy zwycięzców trzeciej edycji konkursu BIHAPI. Miasto Warszawa przyzna specjalną nagrodę dla aplikacji dedykowanej stolicy.

Przypomnijmy, że BIHAPI (Business Intelligence Hackathon API) to konkurs na stworzenie nowych, innowacyjnych aplikacji na urządzenia mobilne przy wykorzystaniu otwartych danych publicznych - takich, jak np. informacje zbierane przez samorząd o rozkładzie kursowania komunikacji miejskiej, mapy z informacjami o placówkach edukacyjnych, czy noclegach. 

Idea konkursu kładzie duży nacisk na młodych kreatywnych polskich programistów tak, aby mogli rozwijać się w Polsce przy wsparciu sektora samorządowego. Wśród zgłoszonych 145 pomysłów wykorzystujących otwarte dane miejskie są m.in. aplikacje nawigujące po ścieżkach rowerowych, podpowiadające kiedy odbierane będą śmieci, w atrakcyjny sposób prezentujące dane statystyczne, czy pokazujące poszczególne drzewa i krzewy w mieście. 

Twórcom najlepszych aplikacji zostaną wręczone nagrody podczas gali finałowej konkursu BIHAPI, która rozpocznie się 18 lutego o godz. 16:00 w historycznej Sali Obrad Rady Miasta Krakowa (Urząd Rady Miasta Krakowa, pl. Wszystkich Świętych 3/4).

To już trzecia edycja konkursu, organizowanego przez Orange Polska i współorganizowanego przez Oracle Communications przy współpracy samorządów Warszawy, Gdańska i Poznania. W tym roku po raz pierwszy dołączyło miasto Kraków oraz województwo małopolskie. Łączna pula nagród to ponad 60 tys. zł.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz