poniedziałek, 19 września 2016

Oracle dostarczył nowe usługi IaaS

Podczas konferencji Oracle OpenWorld w San Francisco Oracle zaprezentował nowe usługi IaaS, w tym dedykowane serwery do przetwarzania w chmurze (bare metal), które są 11,5-krotnie szybsze i o 20% tańsze niż najszybsze rozwiązania konkurencji. 

Nowe dodatki do platformy Oracle Cloud pozwalają użytkownikom optymalnie połączyć zalety środowisk obsługujących wielu klientów i środowisk indywidualnych. Najnowsze elementy Oracle IaaS są tak skonstruowane, że umożliwiają korzystanie z zalet chmury przy zachowaniu korzyści zapewnianych przez własne, firmowe centra przetwarzania danych.

Oracle Bare Metal Cloud Services to skalowalna oferta chmury publicznej, w ramach której klienci mają do dyspozycji dedykowane serwery do przetwarzania w chmurze (bare metal) w wirtualnym środowisku sieciowym. To innowacyjne rozwiązanie obejmuje wydajną bazę danych udostępnianą jako usługa, sieciową pamięć masową, obiektową pamięć masową i łączność VPN. Częścią oferty jest też prywatna, sterowana programowo sieć Virtual Cloud Network (VCN). Użytkownicy Oracle Bare Metal Cloud Services mogą w niższej cenie osiągnąć 10-krotnie większą przepustowość i liczbę operacji wejścia-wyjścia na sekundę niż w najlepszych chmurach konkurencji. 

Oracle Ravello Cloud Service to pierwsza w branży usługa przetwarzania w chmurze, która umożliwia przedsiębiorstwom uruchamianie procesów VMware i maszyn wirtualnych KVM w chmurze publicznej bez żadnych zmian. Dzięki niej użytkownicy mogą uruchamiać rozwiązania VMware bezpośrednio w chmurze publicznej bez konieczności konwertowania maszyn wirtualnych ani wprowadzania zmian w konfiguracji aplikacji czy sieci. 

Oracle Container Cloud Service to rozwiązanie zgodne z kontenerami Docker, pozwalające wdrażać zestawy aplikacji jednym kliknięciem. Możliwości integrowania rejestru i koordynowania pracy aplikacji oraz narzędzia do zarządzania procesami projektowania aplikacji i skalowania usług sprawiają, że Oracle Container Cloud Service to niezwykle atrakcyjna opcja dla programistów aplikacji chmurowych.

Oracle FastConnect pomoże klientom niezawodnie i bezpiecznie połączyć ich centrum przetwarzania danych z chmurą. Opcje łączności i pracy równorzędnej obejmują połączenia VPN z obsługą protokołu IPsec na potrzeby łatwej konfiguracji, protokół MPLS do połączenia z istniejącymi sieciami korporacyjnymi i szybkie połączenia równorzędne za pomocą FastConnect. 

Z entuzjazmem spoglądamy na wyniki, jakie osiąga usługa Oracle Bare Metal Cloud w obszarze architektury, wydajności i skalowalności” — powiedział Patrick Sullivan, wspólnik zarządzający i globalny dyrektor ds. technologii Oracle w firmie Accenture. „Pozwala to naszym klientom znacznie przyspieszyć migrację do chmury”.

Więcej informacji na temat Oacle IaaS
Oracle Cloud w serwisach Facebook oraz Twitter

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz