czwartek, 6 października 2016

Oracle zaprezentował platformę Project Visual Code

Podczas konferencji Oracle OpenWorld w San Francisco Oracle zaprezentował Project Visual Code - opartą w pełni na chmurze platformę do opracowywania aplikacji za pomocą minimalnej ilości kodu.
 

Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy mogą łatwo i szybko tworzyć i publikować nowe aplikacje lub rozbudowywać istniejące już programy, dostosowując je do swoich potrzeb biznesowych.
„Przedsiębiorstwa muszą działać dynamicznie, aby utrzymać swoją pozycję we współczesnym szybko zmieniającym się środowisku” — powiedział Bill Pataky, wiceprezes ds. zarządzania produktami dla narzędzi i platform w firmie Oracle. „Project Visual Code umożliwia użytkownikom biznesowym sprawne tworzenie innowacji równolegle do działu informatyki. Pozwala im rozbudowywać i wzbogacać gotowe aplikacje i opracowywać nowe rozwiązania, które mogą zwiększyć efektywność biznesową i wyniki przedsiębiorstwa”.

W ramach nowej platformy Project Visual Code użytkownicy będą mieli do dyspozycji bibliotekę elastycznych komponentów interfejsów użytkownika i kompletnych aplikacji udostępnianych na giełdzie Oracle Cloud Marketplace. Pozwoli to im dodawać funkcje, które będą mogli wbudować bezpośrednio we własne aplikacje i środowiska, a nawet istniejące aplikacje na platformie Oracle Cloud. Ograniczenie koniecznego kodu do minimum i intuicyjne graficzne funkcje projektowania sprawiają, że użytkownicy biznesowi i tzw. citizen developers (użytkownicy spoza działu informatyki, którzy tworzą aplikacje za pomocą środowisk zatwierdzonych przez firmę) mogą bez trudu samodzielnie tworzyć potrzebne im aplikacje przy minimalnym udziale firmowych informatyków lub wręcz bez ich pomocy.

Nowa platforma opiera się na architekturze zgodnej ze standardami. Pozwala tworzyć środowisko modułowych bloków składowych interfejsów użytkownika, a także kompletnych aplikacji. Dzięki narzędziom do projektowania aplikacji mobilnych, platforma umożliwia również tworzenie aplikacji przeznaczonych do instalowania na urządzeniach przenośnych.

Oracle Project Visual Code obejmuje następujące narzędzia:
·  Builder: graficzne narzędzie do tworzenia i udostępniania internetowych i mobilnych aplikacji biznesowych, oparte na przeglądarce internetowej i niewymagające pisania kodu.
·  UI Design System: nowy, graficzny system projektowania udostępnia nowoczesne szablony i elastyczne metody z myślą o aplikacjach wielokanałowych.
·  UI Component Architecture: platforma jest wyposażona w zestaw narzędzi Oracle JavaScript Toolkit, który pozwala projektować komponenty wielokrotnego użytku oraz wykorzystywać je do tworzenia aplikacji mobilnych i internetowych.
·  Business Objects: programiści i użytkownicy biznesowi mogą tworzyć aplikacje oparte na dowolnej usłudze REST lub korzystać z platformy do łatwego budowania nowych obiektów spełniających wszelkie niestandardowe wymagania w zakresie danych.
·  Application Marketplace: klienci i partnerzy mogą wykorzystywać, udostępniać i sprzedawać kompletne aplikacje oraz funkcjonalne komponenty interfejsu użytkownika stworzone za pomocą Project Visual Code.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz