poniedziałek, 19 grudnia 2016

Zapraszamy do udziału w Oracle Code 2017

Oracle Code 2017, to nowa inicjatywa Oracle, w ramach której w 20 miejscach na całym świecie odbędą się konferencje poświęcone tematyce programowania w technologiach open source. 
Organizatorzy Oracle Code 2017 ogłosili niedawno wezwanie do zgłaszania referatów i prezentacji, skierowane do wszystkich programistów chcących podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem na takim forum.

Oracle Code, to dla programistów doskonała okazja, aby poznać najnowsze techniki budowania aplikacji z wykorzystaniem popularnych technologii open source i metodyk programowania – takich, jak kontenery, mikro usługi, projektowanie API, czy DevOps. „Szukamy inspirujących mówców, którzy opowiedzą uczestnikom o swoim podejściu do rozwiązywania konkretnych problemów w procesie projektowania aplikacji”, mówi Bruno Borges, dyrektor działu Oracle PaaS i znany popularyzator idei open source.

Seria konferencji Oracle Code rozpoczyna się 1 marca w San Francisco, kolejne wydarzenie odbędzie się w Nowym Jorku 21 marca, aby następnie przenieść się do 18 innych miast na całym świecie. „Nasze konferencje odbędą się na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Antarktydy”, mówi Borges. „W każdym mieście program będzie nieco inny, dopasowany do zakresu tematów technologicznych, które są popularne na danym terenie”.

W Europie rozkład jazdy Oracle Code 2017 wygląda następująco:

  • Londyn, 20 kwietnia
  • Frankfurt, 24 kwietnia
  • Praga, 28 kwietnia
  • Moskwa, 22 maja
  • Bruksela, 6 czerwca
Pełny harmonogram konferencji można znaleźć TUTAJ.
Borges podkreśla, że Oracle Code to konferencja czysto programistyczna. „Nie będziemy mówić o produktach, ani o biznesie - skupiamy się na dostarczaniu informacji, dotyczących tego, co deweloperzy powinni wiedzieć w dzisiejszych czasach. Programiści muszą dziś rozwiązywać mnóstwo problemów, które nie istniały w przeszłości. Mają bowiem do czynienia z milionami lub miliardami użytkowników, a aplikacje muszą być online w trybie 24/7 i być dostępne z dowolnego miejsca na dowolnym urządzeniu. Na dodatek trzeba je stale aktualizować o nowe funkcje”.

Zgłoś się jako mówca, albo zarejestruj się jako uczestnik konferencji na stronach Oracle Code 2017. Tam można także znaleźć szczegółowy wykaz tematów wydarzenia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz