czwartek, 20 kwietnia 2017

Fujitsu i Oracle wprowadzają na rynek serwery Fujitsu SPARC M12

Firmy Fujitsu Limited i Oracle Corp. poinformowały o wprowadzeniu na rynek nowej linii serwerów Fujitsu SPARC M12. 
Są one wyposażone w nowe procesory Fujitsu SPARC64 XII i osiągają najwyższą na świecie wydajność na rdzeń procesora (1) w przetwarzaniu arytmetycznym, co znacznie usprawnia przetwarzanie szeregu obciążeń bazodanowych — od systemów lokalnych do przetwarzania wielkich zbiorów danych w chmurze.
 Serwery Fujitsu SPARC M12 są oferowane w dwóch modelach: dwuprocesorowy serwer Fujitsu SPARC M12-2 oraz serwer Fujitsu SPARC M12-2S, który może być stopniowo rozbudowywany do maksymalnej liczby 32 procesorów. 


Cechy serwerów Fujitsu SPARC M12 

Wspieranie cyfrowej transformacji u klientów poprzez zapewnianie bardzo szybkiego przetwarzania. Jedną z najważniejszych kwestii, jakie należy wziąć pod uwagę przy zwiększaniu wydajności przetwarzania danych, jest wydajność na rdzeń procesora, a serwery Fujitsu SPARC M12 zapewniają nawet 2,5 razy wyższą wydajność na rdzeń niż poprzednie modele Fujitsu M10. Funkcja Software on Chip (2), zastosowana już w serwerach Fujitsu M10, przyspiesza przetwarzanie baz danych dzięki temu, że wykorzystanie baz danych działających w pamięci jest bardzo efektywne w chmurze. W nowych serwerach liczba jednoczesnych wyszukiwań w przypadku przetwarzania z bazą danych Oracle Database In-Memory jest dwukrotnie większa niż w serwerach Fujitsu M10.
 Stabilne operacje dzięki nowej technologii chłodzenia zastosowanej w branży po raz pierwszy. Wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie w tworzeniu innowacyjnych technologii informatycznych, firma Fujitsu opracowała technologię Vapor and Liquid Loop Cooling (VLLC). Ta innowacyjna technologia chłodzenia w niezawodny sposób chłodzi wnętrze serwera dzięki przemianie fazowej cieczy w parę, co zwiększa dwukrotnie wydajność chłodzenia i umożliwia stabilne operacje w przypadku budowania środowiska chmury prywatnej obejmującego wiele serwerów.
 Zoptymalizowane operacje oraz koszty zarządzania dopasowane do rozwoju biznesu. Serwery Fujitsu SPARC M12 udostępniają funkcję aktywacji rdzeni, co umożliwia konfigurowanie procesorów rdzeń po rdzeniu, od minimalnej liczby dwóch rdzeni na serwer. Dzięki temu konfiguracja serwerów może być dopasowywana do zmieniających się potrzeb biznesowych i rozwoju firmy.
 Zapewnienie ciągłości biznesowej dzięki stabilnej pracy systemu. W serwerach Fujitsu SPARC M12 wykorzystano doświadczenie Fujitsu przy budowaniu serwerów mainframe oraz funkcje niezawodności, dostępności i łatwości serwisowania (Reliability, Availability, Serviceability — RAS). Nowe serwery są wyposażone w mechanizm wykrywania i naprawy błędów, co zwiększa stabilność operacji przetwarzania o znaczeniu newralgicznym.


Dowiedz się więcej

SPARC M12 na stronach Oracle
SPARC M12 na stronach Fujitsu
Fujitsu SPARC M12 na YouTube
Sprzęt Oracle w serwisach Facebook i Twitter
 

1) Porównanie na podstawie zarejestrowanych wyników na rdzeń w testach SPECint_rate2006 i SPECfp_rate2006.
2) Funkcjonalność serwerów Fujitsu SPARC M12 i Fujitsu M10, w których sprzęt (procesor) jest wykorzystywany do przetwarzania niektórych zadań, które na ogół są wykonywane za pomocą oprogramowania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz