wtorek, 9 maja 2017

Grupa Orange konsoliduje finanse w chmurze Oracle ERP Cloud i dostarcza klientom cyfrowe usługi nowej generacji

Do prowadzonego w Grupie Orange uspójnienia procesów finansowych w Chmurze wybrano Oracle ERP Cloud, jako produkt najlepiej odpowiadający potrzebom klienta w tym zakresie.

Orange to czołowy światowy operator telekomunikacyjny, obsługuje 250 mln klientów w 29 krajach, zatrudnia 157 tys. pracowników. Od roku 2015 w Grupie Orange wdrażany jest program „Essential 2020”, który zakłada m.in. usprawnienie obsługi klientów zgodnie z najnowszymi trendami i dostarczenie im cyfrowych usług nowej generacji. Realizacja tego programu wymaga reorganizacji procesów biznesowych, a także zwiększenia sprawności operacyjnej działów finansowych.

Grupa Orange zdecydowała się na przejście do Chmury Oracle ERP Cloud, co pozwala na konsolidację i unifikację systemów finansowych działających w różnych krajach. Wdrożenie Oracle ERP Cloud umożliwi reorganizację procesów opartych na najlepszych w swojej kategorii standardach, które są wbudowane w rozwiązanie Oracle.

Wdrożenie Oracle ERP Cloud rozpoczęło się w Belgii. Dwa kolejne kraje objęte projektem, to Francja i Polska. Wdrożenie realizowane jest przez zespół Orange przy pomocy partnerów technologicznych. W pierwszej kolejności wdrożeniu podlegają procesy księgi głównej, należności i zobowiązań. Następnie, zakładane jest wdrożenie procesów zakupów i projektów w modelu Chmury Oracle.

„Oracle ERP Cloud  zapewnia Grupie Orange zwiększenie produktywności i szybkości pracy, a także radykalnie redukuje koszty operacyjne” – komentuje Piotr Witczyński, Dyrektor Generalny Oracle Polska. „Już na etapie ewaluacji rozwiązania Oracle okazało się, że nasz model chmury jest bezpieczny, wydajny i zgodny ze standardami, zapewnia elastyczność, wsparcie dla mobilności i mediów społecznościowych.

„Już w pierwszym okresie użytkowania Oracle ERP Cloud we Francji osiągnęliśmy ogromny wzrost zadowolenia naszych pracowników obsługujących systemy ERP” – mówi Christophe Eouzan, Group Chief Accounting Officer z Orange. „Pracownicy są entuzjastycznie nastawieni do pracy w nowym modelu, mając dostęp do najnowocześniejszych technologii dostępnych dziś na rynku. Warto dodać, że tak nowoczesne rozwiązanie ERP ułatwia nam rekrutację młodych pracowników z grupy „digital natives”, dla których rozwiązania cyfrowe są codziennością. Oracle ERP Cloud okazał się dla naszych potrzeb najlepszy ze wszystkich dostępnych rozwiązań i spodziewamy się po jego instalacji osiągnąć nawet 50% oszczędności w działalności operacyjnej w najbliższych latach”.

Maciej Nowohoński, członek zarządu Orange Polska ds. finansów dodaje: „Zdecydowaliśmy się na wdrożenie jednolitego systemu Oracle Cloud w Grupie Orange, ponieważ ta zmiana pozwoli nam na uproszczenie procesów, zwiększenie automatyzacji i wydajności zespołów finansowych oraz obniżenie kosztów utrzymania systemów informatycznych. Nie bez znaczenia jest także aspekt bezpieczeństwa w rozwiązaniu Oracle”.

Dowiedz się więcej
Oracle ERP Cloud
Oracle SaaS
Oracle Cloud

4 komentarze:

  1. Hej! Ciekawy wpis, nie miałam o tym pojęcia.
    A propos, moja firma przechodzi w tym miesiącu wdrożenie systemu ERP. Początkowo obawiałam się ogromnej rewolucji i sporych kosztów, okazało się jednak, że microsoft ax wychodzi bardzo korzystnie :) już nie mogę doczekać się efektów!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wdrożenie erp w firmie ma wiele korzyści. System ERP https://www.connecto.pl/system-erp-do-zarzadzania-firma/ służy głównie do dynamicznego zarządzania firmą. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest m.in. usprawnienie procesów firmowych związanych z przyśpieszeniem obiegu informacji co przekłada się głównie na wysoką jakość obsługi klienta.

      Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  3. Jakby nie było ogólnie same finanse są bardzo ważne i należy mieć je cały czas na uwadze. Jak czytałam na https://www.cashbill.pl/blog/platnosci-online/roznice-miedzy-mala-instytucja-platnicza-a-krajowa-instytucja-platnicza/ to już teraz nawet wiem jakie są różnice pomiędzy dwiema instytucjami finansowymi.

    OdpowiedzUsuń