czwartek, 7 września 2017

Nowości w Oracle CASB CS

Witold Świerzy
W marcu b.r. zainaugurowaliśmy na łamach naszego bloga cykl artykułów związanych z bezpieczeństwem w chmurach obliczeniowych (czytaj TUTAJ). Rozpoczęliśmy od omówienia dość nowego systemu w naszej chmurowej ofercie, a mianowicie – Oracle CASB (Cloud Access Security Broker). Dzisiaj z przyjemnością możemy zakomunikować, że system ten zebrał doskonałe opinie u naszych klientów, którzy - dzięki jego spójności oraz dużej łatwości wdrożenia i uruchomienia - są tym rozwiązaniem ogromnie zainteresowani. Po drugie, pojawiło się w tym środowisku wiele nowości, które dzisiaj prezentujemy. 

1. CASB dla Oracle SaaS
Oracle CASB CS od samego początku silnie wspierał warstwę SaaS. Warto tu choćby wspomnieć wsparcie dla MS Office 365 czy Salesforce. Brakowało jednakże obsługi macierzystych produktów tej warstwy chmury. Oracle postanowił to nadrobić, przygotowując wsparcie dla takich aplikacji SaaS, jak: HCM, ERP, CX, czy Sales. Warto przy tym wspomnieć, że mówimy tutaj o pełnej współpracy - takiej, jakiej należałoby oczekiwać od produktów tej samej firmy. Do dyspozycji użytkownika będzie nie tylko możliwość prostej rejestracji instancji danej aplikacji, ale także bogaty zestaw predefiniowanych polis, indykatorów oraz zdarzeń, które można obserwować. 

2. CASB for Data Protection
Aktywna ochrona dla danych i aplikacji w chmurze obliczeniowej obejmować będzie na początek takie środowiska, jak Box, Salesforce i MS Office 365. Oczywiście zakres tej ochrony zależy od charakteru środowiska – inaczej będzie to wyglądało dla Box-a, zorientowanego na składowanie danych i plików, inaczej dla MS Office 365, które jest środowiskiem pracy biurowej. Funkcjonalność modułu możemy podzielić na trzy kategorie:
  • Ochrona w Czasie Rzeczywistym (Real-time protection) – obejmować będzie - w zależności od rodzaju i funkcjonalności chronionego środowiska - dodatkową ochronę przed niepożądanym współdzieleniem danych/plików, dynamiczną kontrolę dostępu uwzględniającą dane o lokalizacji użytkownika i poziomie ryzyka oraz możliwość zlokalizowania wszystkich danych/plików w oparciu o alerty naruszenia polis związanych z ich współdzieleniem;
  • DLP - Data Leak Protection (Ochrona przed wyciekiem danych) – obejmować będzie m.in. możliwość definiowania reguł dotyczących blokowania załadunku bądź dzielenia niepożądanej zawartości, opcje kwarantanny i zarządzania incydentami wychwytywanymi przez system predefiniowanych polis;
  • Anti-Malware – funkcja obejmująca m. in. ochronę przed załadunkiem zainfekowanych danych/plików oraz możliwość weryfikacji istniejących repozytoriów.
Wraz z ukazywaniem się omawianych nowości na rynku, będziemy informowali o ich oficjalnych cenach. Pamiętać należy ponadto, że artykuł niniejszy stanowi jedynie dość powierzchowne omówienie tych nowości, które już niebawem staną się dostępne dla naszych klientów. Nie wyczerpuje w żadnym wypadku listy planowanych nowych „ficzerów”. Plany bowiem mamy względem CASB CS obszerne i dalekosiężne – pokładamy w tym środowisku naprawdę duże nadzieje, gdyż łączy ono łatwość obsługi z elastycznością i dużymi możliwościami. Prosimy śledzić naszego Bloga!

Autor artykułu jest ekspertem Presales PaaS w Oracle Polska

Dowiedz się więcej
Strona produktu CASB CS
Aktualna lista możliwości systemu

Udostępnij na LinkedIn

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz