W pierwszej części artykułu na temat procedur migracji środowisk IT do chmury przedstawiliśmy uwagi na temat infrastruktury konwergentnej oraz ofertę Cloud at Customer, w której wstępnie przygotowany pakiet chmurowy Oracle jest instalowany w centrum przetwarzania danych klienta.
Dziś kolejne cztery ścieżki prowadzące do chmury.
Migracja i optymalizacja
W przypadku aplikacji, które nie są przywiązane do środowiska lokalnego ze względu na przepisy, kolejnym krokiem jest przeniesienie starszych obciążeń do chmury publicznej za pomocą usług udostępniających infrastrukturę w chmurze.
Eliminują one obawy współczesnych działów informatycznych o pojemność i pozwalają użytkownikom skupić się na nowych możliwościach biznesowych, ponieważ oddają im do dyspozycji elastyczną, skalowalną, bezpieczną i ekonomiczną infrastrukturę w chmurze. Infrastruktura oferowana jako usługa (IaaS) nowej generacji sprawia, że migracja jest prosta i bezproblemowa. Dzięki temu szefowie działów informatycznych mogą szybko przenosić istniejące obciążenia lokalne do chmury, a programiści wykonywać testy i prace programistyczne bez generowania dodatkowych kosztów lub poświęcania cennego czasu na wprowadzanie zmian w aplikacjach lub architekturze.
Wejście na nową platformę
Firmy, które chcą pójść o krok dalej i przyspieszyć tworzenie nowych produktów i usług dla klientów, pracowników i partnerów, znajdą niewyobrażalne wcześniej możliwości w usługach udostępniających platformę w chmurze. W modelu platformy jako usługi (PaaS) firma ma do dyspozycji platformę pozwalającą opracowywać, wdrażać i uruchamiać aplikacje bez złożoności i kosztów związanych z wdrażaniem niezbędnej infrastruktury i zarządzaniem nią. W ten sposób użytkownicy mogą rozszerzyć możliwości swoich aplikacji na najnowsze technologie. Mogą też integrować usługi chmurowe, tworzyć i automatyzować nowoczesne procesy biznesowe oraz włączać zabezpieczenia w strukturę aplikacji od początku pracy nad nimi.
Modernizacja i transformacja
Firmy, które chcą zmodernizować i przekształcić swoją działalność, procesy i doświadczenia, znajdą niezbędną w tym celu szybkość i innowacyjność w oprogramowaniu oferowanym jako usługa (SaaS). Aplikacje chmurowe często wykorzystują nowoczesne procesy oparte na najlepszych procedurach i są zintegrowane z funkcjami społecznościowymi, mobilnymi i analitycznymi, aby zapewnić klientom oczekiwaną przez nich obsługę, kompetencje potrzebne do osiągnięcia sukcesu oraz wydajność wymaganą przez rynek.
Pełne zaangażowanie
W przypadku nowych przedsiębiorstw lub całkiem nowych działów, które nie mają żadnego środowiska informatycznego ani starszych aplikacji, logicznym wyborem jest postawienie na chmurę od samego początku.
W każdym przypadku mamy tu właściwe rozwiązanie na właściwym miejscu, a wybór każdej z przedstawionych ścieżek opiera się na określonych potrzebach.
Trzeba przy tym pamiętać, że wszystkie ścieżki muszą prowadzić do tego samego punktu, jakim jest osiągnięcie nadrzędnych celów biznesowych. Dlatego wyboru usług przetwarzania w chmurze należy dokonywać w ujęciu całościowym, skłaniając się przy tym w kierunku pakietów zintegrowanych, aby uniknąć konieczności skomplikowanej integracji i wydobyć maksymalne korzyści z wprowadzenia nowych technologii, takich jak sztuczna inteligencja i automatyzacja.
wtorek, 13 lutego 2018
Jak urzeczywistnić własną wizję chmury? – cz. 2
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz